Zmiana organizacji sygnalizacji świetlnej na Hallera

W najbliższy piątek Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta dokona zmian programów sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Hallera/Aleja Pracy i Hallera/Ojca Beyzyma.

W piątek 4 października, po porannym szczycie komunikacyjnym, na skrzyżowaniach al. Hallera/ Aleja Pracy oraz al. Hallera/ Ojca Beyzyma zostaną wgrane nowe programy pracy sygnalizacji świetlnej. Zmieni się również organizacja ruchu (zakaz zawracania na Hallera/Ojca Beyzyma). Celem wprowadzenia zmian jest poprawa koordynacji dla ruchu kołowego i tramwajowego na ciągu al. Hallera. Nowa organizacja ruchu przewiduje:

Hallera/ Ojca Beyzyma – wprowadzenie zakazu zawracania na wlocie zachodnim skrzyżowania i wymiana sygnalizatorów na sygnalizatory kierunkowe, dopuszczenie zawracania na wlocie wschodnim skrzyżowania.

Hallera/ Aleja Pracy – domontowanie sygnalizatorów do warunkowego skrętu w prawo na obydwu wlotach podporządkowanych.

– czytamy w komunikacie ZDiUM.

Oznacza to m.in., że samochody jadące od strony FAT-u nie będą mogły zawrócić na skrzyżowaniu Hallera/Beyzyma. Wciąż dopuszczalne będzie zawracanie pojazdów jadących od strony Carrefour’a.

Inicjodawcą zmian w organizacji ruchu i pracy programów sygnalizacji świetlnych jest zarządca ruchem drogowym – Wydział Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia.