Wrocławski Budżet Obywatelski 2014 – projekty z Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek

Jeszcze tylko przez tydzień można brać udział w głosowaniu na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku już po raz drugi mieszkańcy naszego miasta w głosowaniu powszechnym mogą zadecydować na co zostanie przeznaczona część pieniędzy z miejskiego budżetu.

Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek w celu zwiększenia szans na realizację projektu z Osiedla w tym roku zdecydowała się na udział w międzyosiedlowej koalicji Graj w Zielone. Wspólna promocja projektów na trzech sąsiadujących ze sobą Osiedlach ma na celu dotarcie i zachęcenie do głosowania jak największej liczby mieszkańców całego Wrocławia.

W ramach porozumienia na współpracujących ze sobą Osiedlach promowane są projekty mające na celu odnowienie istniejących i stworzenie nowych „zielonych” terenów rekreacyjnych w naszej okolicy:

  • Projekt 244: PLACE ZABAW ORAZ OŚWIETLENIE ALEI ROMERA W PARKU GRABISZYŃSKIM,
  • Projekt 296: „Górka PaFaWag – Drugie Życie”,
  • Projekt 301: Park Wspólnotowy „Ślężański Mamut” przyjazna przestrzeń dla aktywnego wypoczynku, kultury i edukacji uczestniczącej, współtworzona przez użytkowników.

 

Pozostałe projekty z Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek:

  • Projekt 20: Montaż dodatkowej ulicznej sygnalizacji świetlnej na ul. Klecińskiej przy FAT sprzężonej z już istniejącą dla upłynnienia ruchu i ułatwienia wyjazdu pojazdom z podporządkowanej,
  • Projekt 66: Plac zabaw sportowo-rekreacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 109 „Ogródek dla aktywnych szkolniaczków”, na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek,
  • Projekt 93: Przebudowa nawierzchni drogi osiedlowej ul. Blacharska,
  • Projekt 161: PARK DLA PSÓW PSI GAJ,
  • Projekt 197: Rewitalizacja obszaru między ulicami Ostrowskiego, Fiołkową, Nasturcjową i Grabiszyńską,
  • Projekt 231: wymiana nawierzchni chodnika ul.Aleja Pracy od ul.Hallera do ul.Inżynierskiej ze wskazaniem strony naprzeciwko kościoła,
  • Projekt 453: Modernizacja bazy sportowej przy Gimnazjum nr 6 przy Alei Pracy 24 we Wrocławiu.

Głosować można do 29 września 2014 przez Internet lub w Centrach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego Wrocławia. Do realizacji przejdą projekty o łącznej wartości 20 mln. zł, które w skali całego miasta zyskają najwięcej głosów wszystkich mieszkańców Wrocławia. W poprzedniej edycji WBO głosowało 51 593 osób. Osiem projektów, które przeszły do realizacji musiały uzyskać poparcie co najmniej 1 834 mieszkańców.