Wrocławianie wybrali czyli wyniki WBO 2014

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 109 okazał się hitem tegorocznego WBO! W swojej grupie (projekty o wartości 100 tys. – 500 tys.) osiągnął najlepszy wynik 8121 głosów (kolejny projekt zdobył „zaledwie” 2916 głosów). Drugim projektem z Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, który przejdzie do realizacji jest modernizacja bazy sportowej przy Gimnazjum nr 6.

Ponadto mieszkańcy Wrocławia w głosowaniu wybrali dwa z trzech projektów wspieranej przez Radę Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek międzyosiedlowej koalicji Graj w Zielone. Wrocławianie zadecydowali, że przy naszej południowo-zachodniej granicy powstanie Park Mamuta, z kolei tuż za wschodnią granicą dokonana zostanie rewitalizacja Górki PaFaWag.

Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Liczba głosów na projekty z Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek:

Plac zabaw sportowo-rekreacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 109 „Ogródek dla aktywnych szkolniaczków”, na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek 8 121
Modernizacja bazy sportowej przy Gimnazjum nr 6 przy Alei Pracy 24 we Wrocławiu 6 727
PLACE ZABAW ORAZ OŚWIETLENIE ALEI ROMERA W PARKU GRABISZYŃSKIM 3 904
PARK DLA PSÓW PSI GAJ 2 362
Rewitalizacja obszaru między ulicami Ostrowskiego, Fiołkową, Nasturcjową i Grabiszyńską 1 353
Przebudowa nawierzchni drogi osiedlowej ul. Blacharska 696
Montaż dodatkowej ulicznej sygnalizacji świetlnej na ul. Klecińskiej przy FAT sprzężonej z już istniejącą dla upłynnienia ruchu i ułatwienia wyjazdu pojazdom z podporządkowanej 373
wymiana nawierzchni chodnika ul.Aleja Pracy od ul.Hallera do ul.Inżynierskiej ze wskazaniem strony naprzeciwko kościoła 280

Liczba głosów na projekty międzyosiedlowej koalicji Graj w Zielone:

Park Wspólnotowy „Ślężański Mamut” przyjazna przestrzeń dla aktywnego wypoczynku, kultury i edukacji uczestniczącej, współtworzona przez użytkowników 5 293
PLACE ZABAW ORAZ OŚWIETLENIE ALEI ROMERA W PARKU GRABISZYŃSKIM 3 904
„Górka PaFaWag – Drugie Życie” 2 365

W skali całego Wrocławia największe poparcie uzyskał projekt Rowerowy Wrocław – bezpieczne trasy rowerowe w centrum na który swój głos oddało 15 925 mieszkańców.

Drugi wynik uzyskał Plac zabaw sportowo-rekreacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 109 „Ogródek dla aktywnych szkolniaczków”, na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek, natomiast czwarte miejsce w ogólnomiejskim rankingu zajęła Modernizacja bazy sportowej przy Gimnazjum nr 6 przy Alei Pracy 24 we Wrocławiu.

Do ciekawej sytuacji doszło w grupie projektów do 100 tys złotych, gdzie środków z budżetu miasta wystarczyło na realizację wszystkich zgłoszonych pomysłów. Projekt o najmniejszym poparciu (Wykonanie ogrodzenia budynku mieszkalnego wielorodzinnego) zdobył zaledwie 11 głosów i mimo to przeszedł do realizacji.

Pełne wyniki głosowania:

Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi głosami i zaangażowaniem przyczynili się do wyboru pomysłów, które będą służyły mieszkańcom naszego Osiedla, ponadto serdecznie gratulujemy liderom zwycięskich projektów!

Z którego ze zwycięskich projektów WBO będziesz korzystać najczęściej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...