Tym Osiedle Grabiszyn-Grabiszynek żyło w 2014 roku!

Zbliżający się koniec roku to dobry czas żeby przypomnieć sobie czym Osiedle Grabiszyn-Grabiszynek żyło przez ostatnie 12 miesięcy. Prezentujemy 10 artykułów, które były przez Państwa najchętniej czytanymi na naszym portalu.

Tym żyło Osiedle w 2014

1. Przebudowa ul. Racławickiej. Będzie połączenie z Grabiszynkiem!

Tematem połączenia Grabiszynka z Oporowem i ul. Racławicką zainteresowani byli nie tylko mieszkańcy naszego Osiedla, dlatego nie ma co się dziwić, że był to najczęściej czytany artykuł w 2014 roku. Prace w tym rejonie już się rozpoczęły i pewnie wielu z nas czeka na ich efekty, z których zgodnie z planem będziemy mogli korzystać pod koniec 2015 roku.

2. Gwałciciel na działkach przy Odkrywców?

Temat gwałciciela z ogrodów działkowych przy Odkrywców latem zelektryzował mieszkańców naszego Osiedla. Przekazywaliśmy sobie to ogłoszenie na portalach społecznościowych i mamy nadzieję, że dzięki Wam udało się przestrzec nie jedną osobę przed niebezpieczeństwem.

3. Ulica Odkrywców to jednak też Grabiszyn

Nie małą dyskusję wywołały nowe tabliczki z nazwami ulic i podpis Grabiszyn dla ulicy Odkrywców. Jak się okazało dla urzędników ze ZDiUM Grabiszynek z map jest mniejszy niż ten w świadomości mieszkańców, a takie ulice jak Podróżnicza, Domeyki, Ogrodowa czy wspomniana wcześniej Odkrywców nie leżą na Grabiszynku, a na Grabiszynie.

4. Wrocławianie wybrali czyli wyniki WBO 2014

Sporo emocji w mieszkańcach naszego Osiedla wzbudziło głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Z naszego Osiedla zgłoszono aż 9 projektów. W plebiscycie zwyciężyły dwa, których autorami były osiedlowe szkoły SP 109 oraz Gimnazjum nr 6. Dzięki takiemu wyborowi na naszym Osiedlu powstanie plac zabaw przy podstawówce oraz boisko sportowe przy gimnazjum.

5. Wyprzedaż Garażowa przy Pionierskiej i Żeglarskiej

Wyprzedaż Garażowa przy ul. Pionierskiej to już niemal osiedlowa tradycja. W tym roku do sąsiedzkiego kiermaszu włączyli się także mieszkańcy sąsiedniej Żeglarskiej. Impreza przyciągnęła na obie ulice tłumy osób, które zapewne kupiły całą masę przydatnych rzeczy, które dzięki wyprzedaży nie zalegają w czeluściach piwnic i garaży.

6. Oporów chce zmiany granic!

W sierpniu radni z sąsiedniego Oporowa podjęli uchwałę w której wnioskowali o przyłączenie części terenów należących do naszego Osiedla. Pomysł ten rozgrzał do czerwoności osiedlowe profile w serwisach społecznościowych, gdzie mieszkańcy naszego Osiedla żartowali sobie z „oporowskich separatystów”. Oficjalne stanowisko w tej sprawie na nadzwyczajnej sesji przyjęła także Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek.

7. Festyn Majowy na Osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek

Podobnie jak w latach ubiegłych w 2014 roku ponownie mogliśmy się wspólnie bawić na osiedlowym festynie. Wśród atrakcji turniej piłkarski, spotkania z pisarzami, koncerty, konkursy, konsultacje z lekarzami itd.

8. Jak powinno nazywać się nasze Osiedle?

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także dyskusja związana z nazwą naszego Osiedla. Z sondy przeprowadzonej na naszej stronie wynikało, że mieszkańcy chcieliby mieszkać na Grabiszynku, chociaż przewaga nad Grabiszyn-Grabiszynkiem i Grabiszynem nie była duża.

9. Przedstawiciele Rady Osiedla i ZZM rozmawiali o Parku Grabiszyńskim

Losy Parku Grabiszyńskiego, nam mieszkańcom zawsze były ważne. Zapewne z tego powodu interesowaliśmy się przyszłością naszych terenów zielonych. Niestety do tej pory nie doczekaliśmy się placu zabaw przy Małej Sobótce, oświetlenia parkowych alei czy nawet obiecanych tablic informacyjnych opisujących historię zabytkowego parku.

10. Debata społeczna: Czy na naszym Osiedlu jest bezpiecznie?

Ostatnim z „dziesiątki” tematów jest bezpieczeństwo. Na przełomie 2013 i 2014 roku Rada Osiedla wraz z policją zorganizowała cykl debat Czy na naszym Osiedlu jest bezpiecznie? Spotkania odbyły się w trzech miejscach: siedzibie Rady Osiedla przy Blacharskiej, Domu Kultury Bakara oraz świetlicy ROM-DOM 3. Spotkania cieszyły się sporą frekwencją i miejmy nadzieję okazały się pomocne dla wielu mieszkańców borykających się na co dzień z niebezpieczeństwami czyhającymi na Osiedlu.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą stroną i zapraszamy do odwiedzania nas w 2015 roku, w którym mamy nadzieję będziemy mogli informować Państwa o tylko dobrych wydarzeniach.