Remont torowiska na Grabiszyńskiej jeszcze nie teraz!

Gazeta Wrocławska donosi, że wrocławski magistrat odrzucił ofertę Zakładu Sieci i Zasilania na remont torowiska i budowę przejścia dla pieszych pomiędzy Parkiem i Cmentarzem Grabiszyńskim. Oznacza to, że termin oddania inwestycji przesunie się, prawdopodobnie na wrzesień.

tramwaj-stary

Według Gazety oferta została odrzucona ze względu na cenę. Wrocławska firma Zakład Sieci i Zasilania za wskazane zadanie zażądała 3,85 mln zł, w miejskiej kasie zarezerwowano na ten cel zaledwie 3 mln. zł.

Przypomnijmy, że przetarg zakłada remont torowiska pomiędzy Cmentarzem Grabiszyńskim, a pętlą Oporów, budowę przystanku i przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego oraz drogi prowadzącej do Pomnika Wspólnej Pamięci.

W związku z odrzuceniem oferty, spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła nowy przetarg. Zainteresowane firmy swoje propozycje mogą zgłaszać do 30 stycznia. Jeżeli tym razem uda się wyłonić wykonawcę prace remontowe powinny zostać zakończone przed 30 września br.