Pulsantis i Biogenes bez umowy z NFZ

Dwie największe przychodnie na Osiedlu nie podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie będą udzielały świadczeń medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej po 1 stycznia 2015.

lekarz

Na dzień dzisiejszy na liście opublikowanej przez dolnośląski oddział NFZ próżno szukać dwóch największych przychodni lekarskich działających na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Zgodnie z tą informacją w najbliższym czasie w ramach umowy z NFZ nie będzie można korzystać z usług Pulsantisu z ul. Ostrowskiego oraz Biogenesu z pl. Bzowego.

Na liście znalazły się jedynie dwa podmioty z Osiedla:

  • Wrocławskie Centrum Zdrowia, ul. Podróżnicza 26-28
  • Chaber sp. z o.o., ul. Chabrowa 21

Lista wszystkich dolnośląskich przychodni POZ, które podpisały umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i świadczą usługi w ramach ubezpieczenia dostępna jest na stronie nfz-wroclaw.pl. Ponadto fundusz na swoich stronach przypomina, że:

Zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ trzy razy w ciągu roku kalendarzowego. Wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ dokonuje się poprzez złożenie pisemnej deklaracji w przychodni. Nową deklarację do wypełnienia pacjent otrzyma w przychodni. – wzór deklaracji

Źródła: naszemiasto.pl, nfz-wroclaw.pl