Oporów chce zmiany granic!

Cmentarz Żołnierzy Polskich, pętla tramwajowa, pole golfowe i zabudowania przy ul. Grabiszyńskiej 337-345 powinny zostać przyłączone do Oporowa – tak twierdzą radni zza Ślęzy.

Procesja na Cmentarz Wojenny (15)Lokalne media nie raz już pisały, że nazwa pętli tramwajowej OPORÓW jest przyczyną pomyłek co do nazewnictwa osiedli w tej okolicy. Od lat bowiem naturalną granicą pomiędzy Osiedlami Oporów i Grabiszyn-Grabiszynek jest rzeka Ślęza – na północ od rzeki leży Grabiszyn-Grabiszynek, na południe Oporów.

Taki stan rzeczy najwidoczniej przestał odpowiadać radnym z Rady Osiedla Oporów, którzy 31 lipca podjęli uchwałę nr XXI/72/14 w sprawie granic Osiedla Oporów. Oporowscy radni wnioskują by przy sporządzaniu mapy podziału administracyjnego Wrocławia przyłączyć do Oporowa część terenów znajdujących się obecnie w granicach naszego Osiedla.

Pętla tramwajowa „Oporów” jest jednoznacznie związana funkcjonalnie z Oporowem. Podobnie jako oporowskie rozpoznawane są przyległe obiekty: wzgórze Cmentarza Żołnierzy Polskich oraz pole mini golfa po jego wschodniej stronie. Także zabudowa mieszkalna przy ul. Grabiszyńskiej nr 337-345 (nieparzyste) wydaje się funkcjonalnie bardziej powiązana z Osiedlem Oporów niż Grabiszyn-Grabiszynek. Granica między Osiedlami powinna przebiegać wzdłuż południowego ogrodzenia Cmentarza Grabiszyńskiego i Parku Grabiszyńskiego oraz potoku Grabiszynka, pozostawiając Aleję Romera w całości po stronie Grabiszyna-Grabiszynka.

– czytamy w § 1, ust. 3 wspomnianej uchwały.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się na stronie RO Oporów, klikając tutaj.

Wszystkich mieszkańców Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek zapraszamy do dyskusji na ten temat i wyrażania swoich opinii w komentarzach pod wpisem.