Od soboty spore zmiany w komunikacji tramwajowej: 14, 20, 24 znikną z Hallera!

W związku z wymianą rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego od soboty, 20 lipca wprowadzone zostaną zmiany tras aż siedmiu linii tramwajowych w tym przejeżdżających przez nasze osiedle. Remont może potrwać nawet miesiąc!

Tramwaj linii 20

W związku z remontem zmienioną trasą pojadą:

  • Tramwaje linii numer 2 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ul. J. Piłsudskiego, przez pl. Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera. Tym samym objazdem pojadą tramwaje linii 17, które od ul. P. Skargi będą jeździły ulicami H. Kołłątaja, J. Piłsudskiego, pl. Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera.
  • Tramwaje linii 6, 7 i 20 zostaną skrócone do przystanku „Renoma”,  powrót przez plac Teatralny i ulicę Widok.
  • Tramwaje linii 14 na trasie Osobowice – Oporów w obu kierunkach będą kursowały przez pl. Staszica, ulicę S. Dubois, W. Jagiełły, pl. Jana Pawła II, pl. Legionów i ulicę Grabiszyńską.
  • Kursy linii tramwajowej 24 zostaną zawieszone.

Dodatkowo:

  • Na odcinku Arkady – Krzyki – Arkady będzie kursował autobus linii autobusowej 702.
  • Na przystanku „Wielka”, na wysokości wieżowca Sky Tower, tymczasowo będą zatrzymywały się autobusy linii pospiesznej A i D.

Zmiana tras tramwajowych w dniu 20.07.2013

Prace wymieniana rozjazd tramwajów potrwają około miesiąca. W tym czasie zostaną zmienione ręcznie przekładane zwrotnice na nowe ogrzewane i sterowane elektrycznie. W zakresie prac jest montaż nowych sygnalizatorów dla tramwajów oraz wymiana asfaltu między torami od strony wiaduktu kolejowego.

Źródło informacji: www.wroclaw.pl