Nowy przystanek i tory przy Cmentarzu Grabiszyńskim

Wiosną tego roku ma rozpocząć się remont torowiska na ul. Grabiszyńskiej. Prace zakładają wymianę torowiska na odcinku od Cmentarza Grabiszyńskiego do pętli Oporów oraz utworzenie nowego przystanku oraz przejścia dla pieszych pomiędzy drugą bramą Cmentarza Grabiszyńskiego, a wejściem do Parku Grabiszyńskiego.

Przy drugiej bramie Cmentarza Grabiszyńskiego powstanie nowy przystanek tramwajowy

Budowa nowego przystanku oraz przejścia dla pieszych ma ułatwić mieszkańcom Wrocławia dojazd do Cmentarza, szczególnie w dni świąteczne kiedy przez bramę główną wchodzi więcej osób niż zazwyczaj. Dodatkowo przystanek będzie zlokalizowany w pobliżu parkowej alei prowadzącej do Pomnika Wspólnej Pamięci. W miejscu planowanego przejścia dla pieszych ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna uruchamiana przyciskiem.

W ogłoszonym przez spółkę Wrocławskie Inwestycje przetargu wystartował tylko jeden wykonawca. Zakład Sieci i Zasilania za wykonanie ww. zadania zaoferował cenę 3,85 mln zł. Aktualnie sprawdzane jest czy złożona oferta spełnia wszelkie wymogi formalne. Jeżeli remont ruszy zgodnie z planem z jego efektów prawdopodobnie będzie można skorzystać już latem.