Kradzież z włamaniem na Grabiszynku

Policjanci z KP Wrocław-Grabiszynek zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kół samochodowych. Według informacji policji do zdarzenia doszło na Grabiszynku.

Policja

Do zdarzenia doszło 29 stycznia 2014 roku. Tuż po godzinie 1.00 dyżurny otrzymał informację o włamaniu do jednego z magazynów na terenie osiedla Grabiszynek. Na miejsce natychmiast skierował patrol. Interweniujący policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wynosili koła z magazynu. Próbowali zbiec, ale szybko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Podczas przeszukania samochodu, którym przyjechali mężczyźni policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka nowych kompletów kół i ogumienia. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności wstępnie oszacowano na kwotę blisko 40 tys. złotych – czytamy w komunikacie st. asp. Łukasza Dutkowiaka z Zespołu Prasowego KMP Wrocław.

Za włamanie i kradzież mienia zatrzymani odpowiedzą teraz przed sadem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.