Klub Seniora „Na Blacharskiej”

Spotkania Klubu Seniora „Na Blacharskiej” odbywają się w każdy czwartek w godz. 14:00 – 16:00.
Uczestnictwo w zajęciach, prowadzonych warsztatach oraz poczęstunek są bezpłatne! Klub prowadzi „działalność otwartą” – na nasze spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego osiedla!

klub-senioraKlub Seniora „Na Blacharskiej” powstał w 2006 roku i od początku istnienia związany jest z Radą Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, która udostępnia klubowiczom swoje pomieszczenia wraz z wyposażeniem, jak również zabezpiecza w rocznym budżecie środki niezbędne do funkcjonowania klubu.

Oprócz standardowych spotkań przy kawie, herbacie i ciastkach urozmaiconych dyskusjami i wspólnym śpiewem (nasi klubowicze zawiązali chór „Radość Życia”), organizujemy liczne spotkania tematyczne dotyczące m.in. profilaktyki zdrowotnej, kosmetyki, zagadnień związanych z prawem, rozmów z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej, a także różnego rodzaju pokazy i warsztaty. Dzięki wsparciu Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjściach kulturalnych do teatru i opery.

Ponadto w ostatnich latach działalności klubu organizowane były m.in. spotkania wigilijne, wielkanocne, z okazji walentynek, dnia kobiet, świąt państwowych: 3 maja oraz 11 listopada, a także bale karnawałowe, imprezy „mikołajkowe” i „andrzejkowe” oraz „przepyszne spotkanie” w tłusty czwartek.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zobacz też: galerię zdjęć z warsztatów decoupage w Klubie Seniora oraz Biesiady Niepodległościowej.

Koordynatorem zajęć w Klubie Seniora „Na Blacharskiej” jest pani Bożena Zajączkowska – członek Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach naszego klubu serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do siedziby Rady Osiedla przy ul. Blacharskiej 12/1.