Gramy w Zielone!

 

Grabiszyn-GrabiszynekRada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek przyłącza się do Gry w Zielone!

Graj w Zielone to inicjatywa trzech osiedli południowo-zachodniej części Wrocławia (Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Oporów). Działamy razem w celu oświetlenia, odnowienia i stworzenia nowych terenów zielonych w naszej okolicy. Wspólnie promujemy 3 projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, z którego miasto finansuje inicjatywy wybrane przez największą liczbę mieszkańców.

Od 15 do 29 września 2014, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO), głosujmy przez Internet (formularz do głosowania zostanie udostępniony po 15 września na stronie Miasta Wrocławia) lub w jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej:

  • ul. Grabiszyńska 236a,
  • ul. Lwowska 21,
  • ul. Morelowskiego 43.

na trzy projekty:

Projekt 244 Place Zabaw oraz oświetlenie al. Romera w Parku Grabiszyński

Oświetlenie Parku Grabiszyńskiego umożliwi bezpieczną komunikację pomiędzy Oporowem i al. gen. Hallera, rekreację, bieganie i spacery z psami – także po zmroku. Park linowy dla dzieci i place zabaw przy górce Mała Sobótka, pomiędzy ul. Racławicką i Stolarską pozwolą wyszaleć się młodym i pobawić najmłodszym. Czytaj dalej >>>

Projekt 296 Górka PaFaWag – drugie życie

Stwórzmy bezpieczne miejsce, gdzie w ciepłe dni można będzie w przyjaznym otoczeniu podziwiać panoramę Wrocławia. Górka PaFaWag, pomiędzy ul. Kruczą i al. Hallera może nam służyć także zimą, będziemy tu mogli razem z dziećmi pozjeżdżać na sankach i pobawić się w śniegu.

Projekt 301 Ślężański Mamut

Ślężański Mamut którego szczątki odkryto w pobliżu, to patron parku pełnego atrakcji. Przy rzece Ślęzie na Oporowie znajdą się: wielka zjeżdżalnia w kształcie mamuta, siłownia, drzewa pamięci profesorów, miejsca do pikników, Ślężańskie rzeźby, uroczy sad, ptasi zagajnik, a nawet łączka dla psów, które wypełnią życiem tereny dziś zupełnie niewykorzystane, a dzięki naszym działaniom idealne dla sportu, rodzinnych pikników i zabaw. Więcej informacji na parkmamuta.pl.