Atrakcje Festynu Majowego 2014

Już w najbliższą sobotę przy al. Pracy odbędzie się Festyn Majowy zorganizowany wspólnie przez Radę Osiedla, Parafię i Gimnazjum nr 6. Sprawdź, jakie atrakcje będą czekały na tych, którzy nas odwiedzą między 14:00 a 19:00!

Kultura i Sztuka

Festyn Grabiszyński 2013 (31)Podczas festynu nie zabraknie występów artystycznych. Na scenie przy parafii zagra zespół „Kostki”, zaśpiewa Chór Vox Klemens oraz schola parafialna. Tradycyjne już wszyscy razem zatańczymy „Belgijkę” czyli „taniec integracyjny”.

Scena przed Gimnazjum nr 6 będzie należała do młodzieży! Zobaczymy tu m.in. występy wokalne i taneczne dzieci z przedszkoli przy Narcyzowej, Fiołkowej, al. Pracy, punktu przedszkolnego przy SP109 oraz uczniów Szkół Podstawowych nr 82, 109 i Gimnazjum nr 6.

Ponadto możemy liczyć na skecz kabaretowy „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów SP109 oraz etiudę teatralną przygotowaną przez gimnazjalistów z „szóstki”. Zadowoleni powinni być też fani malowania i to w każdej postaci od graffiti poczynając, na tradycyjnym malowaniu przy pomocy pędzla kończąc.

W trakcie imprezy będzie można podziwiać wystawę „Mam Talent”, która zgromadzi prace wykonane przez członków Klubu Seniora „Na Blacharskiej”.

Sport

Festyn Grabiszyński 2013 (12)Grasz w tenisa stołowego? Zagraj w Turnieju o nagrodę Dyrektora Gimnazjum nr 6! Turniej zostanie rozegrany po godz. 15:00. Zapisy będą prowadzone od godz. 14:00 w Gimnazjum nr 6 Wrocław.

Uczniowie Gimnazjum zaprezentują także swoje umiejętności w baseballu, a zawodnicy klubu Kosynierzy wytłumaczą na czym polega gra w lacrosse.

Ponadto podczas imprezy będzie można spróbować gry w boule (pétanque) oraz kibicować w turnieju siatkarskim, koszykarskim oraz piłkarskim z udziałem m.in. Klubu Sportowego BZOWA Wrocław i Reprezentacji Parafii.

Harcerze

Festyn Grabiszyński 2013 (15)Oczywiście na tegorocznym festynie nie może zabraknąć harcerzy! Harcerski Szczep Środowiskowy „Nysa” zaprosi Państwa na strzelnicę, „skrzynkową wspinaczkę” oraz do punktu malowania twarzy!

Fitness i Rekreacja

Instruktorzy RightWay Wrocław w strefie „fitness i rekreacja” zaprezentują podstawowe techniki Nordic Walking oraz odpowiedzą na Państwa pytania związane z tym sportem. Z racji tego, że „chodzenie z kijami” można uprawiać praktycznie w każdym wieku, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego Osiedla!

Zdrowie i Uroda

Festyn Majowy to także dobra okazja do zatroszczenia się o swoje zdrowie! W namiocie „Zdrowie” pracownicy przychodni Medical Centrum Opieki Medycznej będą przeprowadzać pomiary ciśnienia i poziomu cukru, a także będziecie Państwo mięli okazję skonsultować się z dietetykiem, ginekologiem oraz stomatologiem. Ponadto zespół ratowników medycznych przeprowadzi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i poinstruuje najmłodszych co należy zrobić gdy wydarzy się nieszczęście.

W namiocie „uroda” porad udzielać będą specjaliści z Gabinetu Kosmetycznego VISAGE (ul. Domeyki 1), zaś firma Oriflame przeprowadzi warsztaty makijażu.

Zaczytaj się!

Festyn Grabiszyński 2013 (21)W namiocie Miejskiej Biblioteki Publicznej czekać na Państwa będą przeróżne atrakcje, a wśród nich: drewniany teatrzyk Kamishibai, czytelnia plenerowa, warsztaty plastyczne „Zwierzaki – cudaki” oraz gry planszowe dla dzieci i dorosłych!

Na scenie przy parafii odbędzie się prezentacja wydawnictwa WAM oraz spotkanie z siostrą Anastazją (autorką książek kucharskich) oraz o. Grzegorzem Kramerem (autorem książki „Męskie serce. Z dziennika Banity”).

Ponadto po raz kolejny uruchomione zostanie stoisko „Uwolnij książkę”, gdzie będzie można wymieniać się książkami.

Nauka

Wszystkich spragnionych wiedzy zapraszamy do namiotu „Nauka”, gdzie współorganizatorzy Festynu Majowego – uczniowie Gimnazjum nr 6 zaprezentują m.in. przeróżne doświadczenia chemiczne i fizyczne, łamigłówki matematyczne oraz przeprowadzą Kurs Komputerowy dla Seniorów!

Rada Osiedla do Państwa dyspozycji…

W czasie Festynu Majowego radni Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek będą dyżurować w specjalnie oznaczonym namiocie już od godz. 14:00. Jeżeli macie Państwo uwagi, pomysły i propozycje dotyczące naszego Osiedla, zapraszamy do rozmowy!

Do udziału w festynie ponadto zaproszeni zostali przedstawiciele policji, straży pożarnej, radni Rady Miejskiej Wrocławia oraz saper. Do dyspozycji najmłodszych jak co roku oddane zostaną zamki dmuchane. Nie zabraknie też dań z grilla oraz pysznych ciast. Warto również brać udział w konkursach i quizach – wśród nagród znalazły się m.in. rower górski, aparat cyfrowy oraz markowe kije do Nordic Walking.

festyn-plakat_ A3Czekamy na Was w Ogrodzie Parafialnym i na boisku przy Gimnazjum nr 6
w sobotę, 31 maja od godz. 14:00 !!!